,

Přírodní krásy Siquijoru

Doba čtení přibližně 3 min

Siquijor je malý ostrov. Silnice, která ostrov lemuje, je dlouhá asi 70 kilometrů. První Španělé pod velením kapitána Estebana Rodrigueze se zde vylodili v roce 1565. Byli účastníky výpravy Miguela Lópeze de Legazpi, který připlul z Mexika a zahájil více než třistaletou španělskou kolonizaci Filipín. Ostrov dostal jméno Isla de Fuego (Ostrov Ohně). A to nikoliv proto, že by tady byly doutnající sopky, ale podle, světe div se, světlušek, které námořníkům připomínaly zdálky ohnivou záři. Opravdu jich tady lítá v noci hodně, jak jsem se na vlastní oči přesvědčila. 
Kromě světlušek a jiných havětí, jsou tady hodně slyšet kohouti. A mají svoje specifikum, jak jsem zjistila první noc. To si takhle o půlnoci jdu lehnout, plná zážitků z celého dne. Už jsem skoro v limbu, když tu náhle… začne kokrhat kohout. Na to mu odpoví druhý a celé duo doplní ještě třetí frajer, ten ale řve z větší dálky. Je to docela vtipné poslouchat, jak si na přeskáčku pokecávají.
Další překvápko, které mě první noc vzbudí je divné hučení. Vystřelím z postele abych zjistila, co se to děje. Hučení vydává generátor elektřiny. Vzpomenu si na informaci od recepční, že na ostrově dochází ke každodenním výpadkům, aby se šetřila elektrická energie.

Která místa určitě nevynechat při návštěvě ostrova:

  • Century Old Balete Tree – stoletý fíkovník s přírodní pedikúrou
  • Vodopády Lagaan – vodní ráj uprostřed džungle
  • Vodopády Cambugahay – pro milovníky adrenalinu, skok na tarzana

    Nedaleko městečka Lazi se nachází stoletý stařeček fíkovník banyán (Century Old Balete tree). Obrovský košatý strom jehož stáří se odhaduje na 400 let. Hned u stromu se nachází jezírko, kde plavou rybičky – gary rudohnědé (Garra rufa). Tohle přírodní rybí spa musím rozhodně vyzkoušet! Sednu si, dám nožky do vody a musím se smát této lechtající pedikúře. Rybičky okusujou hlavně ztvrdlou kůži na patách. Občas si připlave i větší rybka než gara a kousne si, svině jedna😂

Na  Siquijoru jsou k vidění dva nádherné vodopády, které jsou schovány v zelené džungli. Vodopády Cambugahay a Lagaan.
vodopádu Lagaan vede úzká betonová cestička. Vstup k vodopádu je zpoplatněn 20 pesos a k dispozici je každému návštěvníkovi průvodce. U vodopádu je k dispozici z plachty provizorně vyrobená převlékárna. Hodím plavky na sebe a jdu vyzkoušet skok ze závěsného lana. Je to zábava! Další přírodní atrakcí je skluzavka, která začíná přímo na vodopádu a dá se taky plavat do jeskyně pod vodopádem.

Vodopády Cambugahay se nachází u městečka Lazi, které je od San Juan vzdáleno asi 30 minut jízdy na skútru. Další příležitost k vyblbnutí ve vodě. Po zaplacení vstupného (20 pesos) mě k vodopádům vede místní průvodce, cesta je velmi strmá, těším se na výšlap zpátky nahoru 😊. Cestou mě průvodce informuje, že vodopády jsou celkem tři a kaskádovitě nad sebou. Jsou obklopeny tropickým pralesem. Barva má nádherný modro-zelený odstín. 1.vodopád nabízí hned 2 možnosti (z levé i pravé strany vodopádu) pověsit se na zavěšené lano jako tarzan a skočit si do vody. Dále je zde dřevěný vor, kterým se dá přeplout řeku a někteří návštěvníci na něj suchou nohou v oblečení vstupují a fotí se u padající vody. Druhé a třetí patro kaskád nejsou tak vysoké. Průvodce mě ukazuje, kde si mám sednout pod tekoucí vodu. Tato přírodní masáž zad není vůbec špatná😊 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *